Co vyučuji?

Finštinu nebo švédštinu. Gramatiku i konverzaci. Od úplných začátečníků po úroveň B2. (Jsem toho názoru, že pro úrovně C1 a C2 je v roli lektora lepší rodilý mluvčí.)


Za kolik vyučuji? 
(platné od 1.7.2024)

Základní sazba: 600,-
(lekce 60 minut, on-line, individuálně)

Další požadavky:
Druhý student: +200,-
(o výslednou cenu se dělíte)
Úplní začátečníci (úroveň A0): -100,-
(pouze prvních 10 lekcí)
Příklad: Chci finštinu on-line, budeme studovat dva, máme úroveň A0
600 + 200 – 100 = 700,-
(od 11. lekce bude sazba 800,-)

Dojíždění:
Při osobním setkání se do ceny výuky promítá i čas strávený dojížděním. Náklady na dojíždění jsou individuální podle toho, kde si setkání domluvíme.


Jak vyučuji?

Individuálně a on-line
To je sice nejběžnější nastavení, ale nikoli jediné možné. V případě zájmu lze domluvit i osobní setkání v Praze. Osvědčila se mi také výuka dvojic (studenti se vzájemně doplňují a podporují).
Do skupinových kurzů se lze přihlásit na webových stránkách Severského centra zde.

S využitím Zoom a Google Docs
On-line setkání probíhají přes platformu Zoom a materiály studentům vkládám do Google Docs, kam si mohou libovolně dopisovat, doplňovat nebo vybarvovat, a vytvářet tak dokument společně se mnou.

Empaticky a pohodově
Nemusíte mít obavy, být nervózní nebo se cítit trapně. Vím, jaké to je, když se učíte nový, a navíc velmi odlišný a vzdálený jazyk. Sama se totiž stále učím a v současné době se snažím zdolat nejen exotickou severní sámštinu, ale i poměrně blízkou a jednoduchou němčinu 🙂

Věřím, že nejdůležitější je pozitivní motivace. Na cestě za poznáním jsem jenom průvodkyní, avšak tu cestu samotnou musí ujít každý sám. Myslím, že to nejlepší, co můžu jako průvodkyně udělat, je vytvořit pro vás co nejpříznivější podmínky, aby vaše cesta za poznáním byla příjemná a abyste sami chtěli jít dál, tak daleko, až zjistíte, že už si poradíte i bez průvodce. Proto se snažím své studenty povzbuzovat a na hodinách vytvářet pohodovou a přátelskou atmosféru. Mým cílem je, aby je výuka bavila, aby se těšili na další hodinu, a aby měli chuť se studiu věnovat sami od sebe.


Jaké mám storno podmínky?

ON-LINE: Poměrně tolerantní. O změně či zrušení lekce stačí dát vědět aspoň dvě hodiny předem.

NAŽIVO: Naopak striktní. V Praze nebydlím, a může se proto stát, že hlavním důvodem, proč se tam vůbec vypravím, je právě setkání s vámi. O změně nebo zrušení lekce tak chci vědět aspoň 24 hodin předem!

Při nedodržení těchto termínů účtuji lekci za plnou cenu, jako kdyby proběhla, jak bylo domluveno. Totéž platí i při zkrácení lekce v důsledku pozdního příchodu nebo dřívějšího odchodu. (Zameškaný čas sice někdy nahrazuji, ale je to moje dobrá vůle, nikoli povinnost.)


Jaké mám platební podmínky?

Lekce se platí každý měsíc zpětně podle toho, co bylo odučeno. Při osobním setkání preferuji platbu hotově na konci lekce, ale není to podmínkou. V případě potřeby můžu vystavit fakturu. Nejsem plátce DPH.


Reference od studentů

Reference od mých studentů naleznete v sekci finština, resp. švédština.